Christian Dior - Marie-France Pochna

wtorek, 22 lipca 2014 Christian Dior - francuski projektant mody, twórca "new look", który wyzwolił kobiety XX w. z mundurków, szerokich spodni, kwadratowych marynarek. Dał im nadzieję, przywrócił utracone w czasie wojny tradycje, przypomniał im co to znaczy czuć się piękną kobietą. 
Christian już jako młody chłopiec wykazywał tendencje krawieckie. Był niezwykle utalentowany, pracowity, skromny i pokorny. Do czasu śmierci swojej matki Dior pozostawał w cieniu swoich przyjaciół, m.in. Jeana Cocteau, Maxa Jacoba.
 W roku 1947 projektant zrewolucjonizował francuskie krawiectwo. Przywrócił mu to, co odebrała mu wojna. Jego kolekcja pobudziła kobiety do zmiany sposobu życia i patrzenia na modę. Od tego dnia wszystkie kobiety pragnęły chodzić w jego kreacjach. Dior założył ogromne przedsiębiorstwo, okazał się genialnym twórcą, znakomitym szefem i prekursorem nowych idei, który przywrócił Paryżowi miano stolicy światowej mody.
 Od czasu pokazania pierwszej kolekcji, życie Diora zmieniło się diametralnie. Spokojne, sielskie życie, zastąpiła praca i ciągła pogoń za sukcesem. Król mody zmarł u szczytu sławy, po zaledwie dziesięciu latach budowania firmy. Po jego śmierci dyrektorem artystycznym domu mody został Yves Saint Laurent.
 Biografia Christiana Diora zawiera bardzo dużo istotnych informacji o życiu projektanta, opowiada o realiach życia w czasie wojny, a także jest portretem świata pełnego luksusu oraz artystycznej śmietanki powojennego Paryża.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o życiu kreatora mody, sięgnijcie po tą pełną wiadomości książkę :)
You Might Also Like

0 komentarze